Välkomna till ett härligt läge, välskött boningshus, gäststuga, förråd & underbar tomt! På vägen mellan Löttorp och Gudesjö hittar vi infarten till ett lugnt villaområde, här på en avskild tomt med helt fri baksida finns ett välskött och fint hus, ett hus som kan bli ditt perfekta både fritids- och permanentboende.
Omgärdat av stenmur och växtlighet ligger huset en bit in på tomten, bakom en fin smidesgrind breder en grusgång ut sig som leder oss fram till huset, även till gäststugan. Den trevliga entrén till huset känns lyxig och välkomnande. Kring grusgången är gräs och växter, tomten är välskött med rabatter, odlingar, buskar och träd, en plats att trivas på! Här finns plats för bus och lek, för dig med gröna fingrar och för hemma-jobbaren. Du som sett fram emot lugna somrar och lata semesterdagar har också hittat rätt, här är ett välskött hus med en robot-gräsklippare som gör att du kan njuta på stranden. Till badplatsen vid Alvedsjö är det ca 5 minuter med bil, till Sandby och dess fina sandstrand är det ca 9 minuter. Med huset följer inventarierna, så här flyttar ni in och trivs från dag ett!
Det fina grå huset som går i ett plan har en stor välkomnande veranda, här finns plats för sittgrupper och grill, nedanför finns stenläggning. Inne i huset finns stort härligt kök med öppen planlösning i vinkel mot vardagsrummet, 3 sovrum, hall och två badrum. Här finns även utgång till baksidans altan där man med fördel avnjuter morgonkaffet. På baksidan sitter du för dig själv och lyssnar till fågelkvitter i morgon- och förmiddagssolen.
I början av tomten finns gäststugan, denna fungerar helt fristående med sängplatser, kök och badrum, perfekt för dig som har mycket gäster, äldre tonårsbarn eller som vill hyra ut. Gränsande till gäststugan finns även ett förråd. Utöver detta finns två till förrådsbyggnader på tomten.